Home 10 Kuriozitete

Kuriozitete

Gafa në “Air Albania Stadium”, ja çfarë u ndodh tifozëve (VIDEO)

22:08, 17 Nëntor 2019 Ende pa filluar ndeshja Shqipëri – Francë, ka ndodhur një incident në “Air Albania Stadium”, me sistemin e ujitjes së fushës. Dy nga hedhëset e ujit janë aktivizuar kështu duke lagur tifozët që kanë qenë duke qëndruar në tribunën pas portës, njofton Klan Kosova. UEFA Euro 2020 – Qualifications 🇪🇺 Ce soir, la France inaugurera l’Air ...

Read More »

Me plis të bardhë këndojnë anglezët: Serbinë e rrahin kudo që shkon (VIDEO)

22:17, 17 Nëntor 2019 Tifozët anglezë, bashkë me ata kosovarë – kanë krijuar atmosferë fantastike në Prishtinë. Pak para ndeshjes në ‘Fadil Vokrri’ mes Kosovës dhe Anglisë, tifozët kanë kënduar nëpër rrugët e Prishtinës. Tifozët anglezë, me plis të bardhë në kokë dhe flamur të Kosovës – këndojnë nëpër rrugët e kryeqytetit të Kosovës. “Serbinë e rrahin kudo që shkon”, ...

Read More »

Klienti kap një nëntëvjeçar duke punuar në kuzhinën e një restoranti

12:58, 17 Nëntor 2019 Një klient në një restorant në Teksas ishte shokuar kur ai pa një fëmijë që punonte në kuzhinë. Sipas klienti, djali dukej si nëntëvjeçar dhe u pa duke përgatitur mishin e papërpunuar të pulës para se t’ia jepte një punëtori të stafit, i cili vazhdoi ta gatuante atë. Situata e çuditshme thuhet se ndodhi në 3 ...

Read More »

Anglezët i befason mikpritja kosovare (VIDEO)

20:20, 16 Nëntor 2019 Futbollistët anglezë me gjasë e kanë kuptuar nga mediet e tyre se në Kosovë do të priten si askund tjetër. Kjo meqë në gjithë Kosovën janë organizuar për t’iu ofruar mikpritjen shqiptare. Madje në kryeqytet, tifozët që erdhën nga ishulli, u befasuan nga ajo që panë, e çmimet që paguan kur hëngrën e pinë. Kronikë e ...

Read More »

Ambasadoret e 13 shteteve kënaqen në Gjakovë (VIDEO)

20:27, 16 Nëntor 2019 Në Pejë sot kanë qëndruar 13 ambasadorë që shërbejnë në Kosovë. Veç kësaj, ata vizituan edhe Prizrenin, Deçanin dhe Gjakovën. Në këtë të fundit, ku e quan edhe nga një gotë raki, thanë se u kënaqën shumë nga kjo vizitë. Kronikë e përgatitur nga gazetarja Qëndresa Bellagoshi. [embedded content] klankosova.tv Loading... Loading...

Read More »

Aleppo, siriani që kujdeset për macet (VIDEO)

Pavarësisht sfidave të mëdha nëpër të cilat po kalon Siria, një sirian tash e një kohë po kujdeset për macet. Ai ka hapur një strehimore, e veç kafshëve, po i ndihmon edhe njerëzit. Kronikë e përgatitur nga gazetarja Arbëresha Shpati.   Loading... Loading...

Read More »

Gjeniu 9-vjeçar gati të diplomohet nga universiteti

10:27, 15 Nëntor 2019 Në fëmijë gjeni nga Belgjika do të diplomohet në nivelin Bachelor në moshën 9-vjeçare. Laurent Simons po studion inxhinieri elektrike në Eindhoven University of Technology (TUE)– një degë e vështirë edhe për studentët normalë. Nga stafi, Laurent është përshkruar si “thjesht i jashtëzakonshëm” dhe pritet që të përfundojë arsimin e lartë në dhjetor. Më pas, djaloshi ...

Read More »

Gruaja nga Kosova që dëshiron të bëhet pilote në Kanada (VIDEO)

18:00, 14 Nëntor 2019 Një grua me prejardhje nga Kosova, që jeton në Kanada, ka kaluar testet e para për t’u bërë pilote. Naime Avdyli Feta  thotë se ëndrra e saj më e madhe është të aterojë në aeroportin e Prishtinës duke drejtuar ndonjë aeroplan udhëtarësh të tipit Boeing 737, shkruan Radio Evropa e Lirë. Loading... Loading...

Read More »

Me rollera e i kapur për kamion as policia nuk e ndalon (VIDEO)

16:51, 14 Nëntor 2019 Këso pamje nuk na bie shpesh t’i shohim nëpër rrugë. Në pamjet që lexuesit i kanë dërguar Klan Kosovës shihet se një person lëvizte me rollera në rrugën Fushë Kosovë-Prishtinë. Ky i kapur për një kamion ka kaluar afër një patrolle të Policisë së Kosovës, dhe ka vazhduar i pa vërejtur. [embedded content] Loading... Loading...

Read More »
Loading...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Like Faqen Informohu24.com