Home 10 Kuriozitete

Kuriozitete

Babadimri zhytet në akuarium (VIDEO)

20:33, 14 Dhjetor 2019 Plaku i vitit të ri, u fut në akuarium për të zhvilluar një aktivitet  vetëdijësues në Brazil. E ky veprim që do të përsëritët cdo ditë deri në fund të vitit, po bëhet për të dhënë një mesazh për vizitorët . Kronikë e përgatitur nga gazetarja Rina Mujku. [embedded content] klankosova.tv KLIKO FOTOT Loading... KLIKO FOTOT ...

Read More »

Francezi mëson fëmijët kosovarë të gatuajnë (VIDEO)

20:38, 14 Dhjetor 2019 Një kuzhinier francez ka gatuar në një ngjarje të organizuar nga aleanca franceze. Ai erdhi në Kosovë që t’i mësojë fëmijët se si të përgatisin biskota krishtlindjesh. Kronikë e përgatitur nga gazetarja Qëndresa Sinani. [embedded content] klankosova.tv KLIKO FOTOT Loading... KLIKO FOTOT Loading...

Read More »

Kurorëzohet mbreti i Bangkokut (VIDEO)

20:38, 12 Dhjetor 2019 Mijëra tajlandezë bashkë më turistë që ndodhën në Bangkok, u mblodhën përreth lumit Chao Phraya për të parë nga afër ceremoninë e kurorëzimit të mbretit Maha Vajiralongkorn. Të veshur me këtë ngjyrë, prijësi dhe mbretëresha Suthida, u vendosën në një barkë shekullore, të dekoruar me një figurë mitike. Kronikë e përgatitur nga gazetarja Arbëresha Shpati. [embedded ...

Read More »

Shefi surprizon punonjësit me një bonus prej 10 milionë dollarësh!

Punonjësit në një firmë të pasurive të patundshme tregtare me qendër në Baltimore kishin festën e fundvitit, nga e cila u realizuan shumë ëndrra. Shefi i tyre, Edward St. John, themeluesi i Shën John Properties, befasoi 198 punonjësit e kompanisë me një bonus prej 10 milionë dollarësh gjatë festës së tyre të 7 dhjetorit, njofton Klan Kosova. Të punësuarit secili ...

Read More »

Maarten Vandevoordt, portieri më i ri në historinë e Champions League

Maarten Vandevoordt ka debutuar nga minuta e parë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve. Ai është startues për Genk në ndeshjen kundër Napolit. Edhe pse skuadra belge ka humbur shpresat për kualifikim, portieri do të mbetet në histori. 17 vjeçari është portieri më i ri që ka debutuar në Ligën e Kampionëve. Vandevoordt sot është 17 vjeç, nëntë muaj e ...

Read More »

Traktorit i shkëputet rrota dhe godet veturën që po vinte përballë (VIDEO)

19:34, 9 Dhjetor 2019 Një rrotë shkëputet nga traktori dhe shkon në drejtim të një veture që po vinte përballë. Incidenti i tmerrshëm ndodhi në Belgorod, në Rusinë Jugore,të enjten e kaluar ndërsa traktori po ecte në rrugët e akullta me një shpejtësi të normale. Një veturë mund të shihet përgjatë një rruge përmes xhirimeve, që e ndjek traktorin nga ...

Read More »

Sot 25 vjet më parë doli Sony Playstation i parë

16:37, 3 Dhjetor 2019 Më 3 dhjetor të vitit 1994, kompania e njohur japoneze e teknologjisë Sony, PlayStation. Në ditën e parë të lansimit, PlayStation, arriti që të shes 100 mijë copë në Japoni, dhe u bë aparati i parë elektronik shtëpiak që tejkaloi shifrën e 100 milion konzolave të shitura në mbarë botën. Presidenti dhe drejtori ekzekutiv i kompanisë ...

Read More »

E shkruajnë me sprej ariun polar, alarmohen ekspertët (VIDEO)

14:10, 3 Dhjetor 2019 Pamjet e shpërndara në mediat sociale në Rusi të një ariu polar me mbishkrimin “T-34”, të bërë me sprej të zi në trupin e tij,  kanë alarmuar ekspertët. Ekspertët paralajmëruan se veprime të tilla mund të ndikojnë në aftësinë e kafshës për t’u bërë pjesë e grupeve të species së saj njëkohësisht mund të paraqes problem ...

Read More »

Monedhë përkujtimore një personaliteti të gjallë, Zvicra e nderon Roger Federer

19:46, 2 Dhjetor 2019 Kampionin e 20 hertë, të Grand Slamit në Zvicër, Roger Federer, nga 2020-ta, do mund ta shihni edhe në frangat zvicerane. Kjo pasi mbreti i tenisit, do të bëhet personi i parë i gjallë që nderohet me monedhë përkujtimore, njofton Klan Kosova. Instituti Swissmint do të lëshojë në janar një monedhë argjendi të valutës 20 frangëshe. ...

Read More »

KLIKO FOTOT

Loading...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Like Faqen Informohu24.com