Home 10 Lajme

Lajme

William Walker vizitë në Policinë e Kosovës

14:40, 17 Janar 2020 Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës  Rashit Qalaj ka pritur sot në një takim ish- shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin William Walker. Shefi i policisë e njoftoi nga afër Walkerin mbi angazhimet dhe aktivitetet policore në ruajtjen e rendit dhe sigurisë publike në vend. Në shenjë mirënjohjeje dhe falënderimi Qalaj i dhuroi ...

Read More »

Fillon seanca përfundimtare për “Syri i Popullit”

13:56, 17 Janar 2020 Ka filluar seanca përfundimtare e të akuzuarve në rastin që njihet si “Syri i Popullit”. Kjo seancë është vazhdimi i asaj që ka filluar dje ku dy prej 10 të akuzuarve i liruan në mungesë të provave, ndërkaq të tjerët mohuan fajësinë dhe theksuan se procesi ndaj tyre është i motivuar politikisht, njofton Klan Kosova. Sot ...

Read More »

VV pa u vonuar do t’ia dërgojë Presidentit emrin e mandatarit

13:05, 17 Janar 2020 Lëvizja Vetëvendosje pa u vonuar do të ia dërgojë emrin e mandatarit Presidentit Hashim Thaçi ashtu siç parashihet me Kushtetutën e vendit. Kështu ka thënë për Klan Kosovën, zëdhënësi i këtij subjekti politik, Arlind Manxhuka. “Qëllimi ynë ka qenë dhe mbetet krijimi i institucioneve të reja në përputhje me vullnetin qytetar të shprehur me zgjedhjet e ...

Read More »

Osmani: LDK nuk inicon shkarkimin e Konjufcës, besoj në marrëveshje

12:18, 17 Janar 2020 Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë se partia e saj nuk do të jetë iniciues për shkarkimin e Glauk Konjufcës nga posti i kryeparlamentarit. Ajo gjithashtu në selinë e LDK-së iu tha gazetarëve se është optimiste në arritjen e marrëveshjes me Vetëvendosjen për koalicion qeverisës, njofton Klan Kosova. Dje Vetëvendosje përmes një zarfi ka refuzuar ...

Read More »

Virusi vdekjeprurës kinez mund të përhapet në gjithë botën, OBSH paralajmëron rrezik

10:42, 17 Janar 2020 Japonia ka konfirmuar rastin e saj të parë të infeksionit nga koronavirusi i ri i Kinës, pasi Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) paralajmëroi spitalet në të gjithë botën për t’u përgatitur për këtë sëmundje. Ministria e Shëndetësisë në Japoni tha sot se një burrë në të 30-at e tij afër Tokios është testuar për këtë sëmundje ...

Read More »

Gjendet një grua e vdekur në banesën e saj

11:26, 17 Janar 2020 Një grua është gjetur e vdekur në banesën e saj në rrugën “Eliot Engel” në Pejë paraditen e djeshme. Njësitë relevante dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes ku edhe është konstatuar vdekja e viktimës, njofton Klan Kosova. Policia e ka cilësuar si vdekje të dyshimtë, ndërsa me vendim të prokurorit trupi i pajetë ...

Read More »

Thaçi: ATK funksionon në përputhje me praktikat më të mira perëndimore

10:37, 17 Janar 2020 Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në shënimin e 20 vjetorit të themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës. Me këtë rast Thaçi ka mbajtur një fjalim ku ndër të tjera ka thënë se ATK sot funksionon në përputhje me praktikat më të mira perëndimore duke ofruar shërbime për të gjithë tatimpaguesit, shkruan Klan Kosova. ...

Read More »

Arrestohen dy të rinj vushtrrias që tentuan të vjedhin një shtëpi

9:47, 17 Janar 2020 Dy persona janë arrestuar mbrëmë në Vushtrri pasi kanë tentuar të vjedhin në një shtëpi private. Njësitet policore kanë parandaluar vjedhjen kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë dy personat, njofton Klan Kosova. “Arrestimi i dy të dyshuarave është bërë mbi dyshime të arsyeshme dhe prova të siguruara se rreth orës 03:30 të datës 17 janar ...

Read More »

Vdekja e Xhevdet Ferrit, Albin Kurti: Guximi i Margiosë dhe Trimit mbeten porosia për ne

8:56, 17 Janar 2020 Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka përkujtuar aktorin nga Shqipëria, Xhevdet Ferriin, i cili ndërroi jetë në moshën 59 vjeçare. Ai përmes një postimi duke lavdëruar aktrimin e tij tha se vepra në të cilin luajti ai, ende e përndjekin shoqërinë shqiptare, njofton Klan Kosova. Kurti që e quajti mbresëlënës filmin “Përrallë nga e kaluara” ...

Read More »

Instituti i Shëndetësisë: Ajri jo i shëndetshëm, mos dilni jashtë pa ndonjë nevojë

20:56, 16 Janar 2020 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u bënë thirrje qytetarëve që të mos dalin jashtë shtëpive. Këtë ata e bëjnë të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook. “Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa ndonjë nevojë të domosdoshme sidomos personat me sëmundje të mushkërive e të zemrës”, thuhet në këtë njoftim. ...

Read More »

KLIKO FOTOT

Loading...