Home 10 Lajme 10 Kosovë

Kosovë

VV pa u vonuar do t’ia dërgojë Presidentit emrin e mandatarit

13:05, 17 Janar 2020 Lëvizja Vetëvendosje pa u vonuar do të ia dërgojë emrin e mandatarit Presidentit Hashim Thaçi ashtu siç parashihet me Kushtetutën e vendit. Kështu ka thënë për Klan Kosovën, zëdhënësi i këtij subjekti politik, Arlind Manxhuka. “Qëllimi ynë ka qenë dhe mbetet krijimi i institucioneve të reja në përputhje me vullnetin qytetar të shprehur me zgjedhjet e ...

Read More »

Osmani: LDK nuk inicon shkarkimin e Konjufcës, besoj në marrëveshje

12:18, 17 Janar 2020 Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë se partia e saj nuk do të jetë iniciues për shkarkimin e Glauk Konjufcës nga posti i kryeparlamentarit. Ajo gjithashtu në selinë e LDK-së iu tha gazetarëve se është optimiste në arritjen e marrëveshjes me Vetëvendosjen për koalicion qeverisës, njofton Klan Kosova. Dje Vetëvendosje përmes një zarfi ka refuzuar ...

Read More »

Gjendet një grua e vdekur në banesën e saj

11:26, 17 Janar 2020 Një grua është gjetur e vdekur në banesën e saj në rrugën “Eliot Engel” në Pejë paraditen e djeshme. Njësitë relevante dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes ku edhe është konstatuar vdekja e viktimës, njofton Klan Kosova. Policia e ka cilësuar si vdekje të dyshimtë, ndërsa me vendim të prokurorit trupi i pajetë ...

Read More »

Thaçi: ATK funksionon në përputhje me praktikat më të mira perëndimore

10:37, 17 Janar 2020 Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në shënimin e 20 vjetorit të themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës. Me këtë rast Thaçi ka mbajtur një fjalim ku ndër të tjera ka thënë se ATK sot funksionon në përputhje me praktikat më të mira perëndimore duke ofruar shërbime për të gjithë tatimpaguesit, shkruan Klan Kosova. ...

Read More »

Arrestohen dy të rinj vushtrrias që tentuan të vjedhin një shtëpi

9:47, 17 Janar 2020 Dy persona janë arrestuar mbrëmë në Vushtrri pasi kanë tentuar të vjedhin në një shtëpi private. Njësitet policore kanë parandaluar vjedhjen kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë dy personat, njofton Klan Kosova. “Arrestimi i dy të dyshuarave është bërë mbi dyshime të arsyeshme dhe prova të siguruara se rreth orës 03:30 të datës 17 janar ...

Read More »

Vdekja e Xhevdet Ferrit, Albin Kurti: Guximi i Margiosë dhe Trimit mbeten porosia për ne

8:56, 17 Janar 2020 Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka përkujtuar aktorin nga Shqipëria, Xhevdet Ferriin, i cili ndërroi jetë në moshën 59 vjeçare. Ai përmes një postimi duke lavdëruar aktrimin e tij tha se vepra në të cilin luajti ai, ende e përndjekin shoqërinë shqiptare, njofton Klan Kosova. Kurti që e quajti mbresëlënës filmin “Përrallë nga e kaluara” ...

Read More »

Instituti i Shëndetësisë: Ajri jo i shëndetshëm, mos dilni jashtë pa ndonjë nevojë

20:56, 16 Janar 2020 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u bënë thirrje qytetarëve që të mos dalin jashtë shtëpive. Këtë ata e bëjnë të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook. “Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa ndonjë nevojë të domosdoshme sidomos personat me sëmundje të mushkërive e të zemrës”, thuhet në këtë njoftim. ...

Read More »

Kuçi: Në Kosovë nuk ka ndodhur ndryshimi, shumë shpejt do të kërkohet PDK-ja

21:02, 16 Janar 2020 Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, ka thënë se në Kosovë ka ndodhur një ndërrim i pozicioneve të njerëzve, por jo një ndryshim substancial. Duke folur  “n’Kuvend” te RTK, ai ka theksuar se qytetarët kanë për ta kërkuar PDK-në. “Në Kosovë nuk ka ndodhur ndryshim, por mendoj ka ndodhur ndërrim i pozicioneve të njerëzve. Do të shihet ...

Read More »

Rama flet për padinë ndaj Haradinajt: Me shpifje e sharje ndaj meje – nuk i iket përgjegjësisë para popullit të Kosovës

21:34, 16 Janar 2020 Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka reaguar për herë të parë pas padisë që një ditë më parë në Gjykatën e Themelore të Prishtinës ngriti ndaj homologut kosovar, Ramush Haradinaj. Teksa i përgjigjet një komentuesi se pse nuk ishte në Kosovë për të përkujtuar masakrën e Reçakut, Kryeministri Rama shpreh keqardhje për ata që e mallkojnë, ...

Read More »

Isa Mustafa: Pse e votuam Glauk Konjufcën?

21:48, 16 Janar 2020 Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se videoja e publikuar në rrjetin social Facebook nga Albin Kurti, ka dhënë sinjale që ata kanë heq dorë nga marrëveshja për formimin e qeverisë. Ai në emisionin Debat të RTK-së tregoi edhe arysen se pse LDK-ja e ka votuar Glauk Konjufcën për Kryetar të Kuvendit ...

Read More »

KLIKO FOTOT

Loading...