Home 10 Lajme 10 Maqedoni

Maqedoni

Arben Taravari zgjidhet Shef i Shtabit Zgjedhor të Aleancës për Shqiptarët

Aleanca për Shqiptarët ka mbajtur sot mbledhjen e Kryesisë ku kanë zgjedhur organet që do ta drejtojnë këtë subjekt politik gjatë zgjedhjeve të parakohshme të 12 Prillit, përcjell in7. Në mbledhje, siç thuhet nga kjo parti është zgjedhur Shtabi Qendror me në krye Sekretarin e Pergjithshëm, Arben Taravari. “Në mënyrë unanime nga antarët e Kryesisë Qëndrore u zgjodh Sekretari Gjeneral ...

Read More »

LSDM: Ekonomia është stabilizuar, gjithnjë e më shumë para kthehen tek qytetarët

LSDM-ja për dy vjet e gjysmë pas vetes ka një listë të gjatë të premtimeve të realizuara të cilat sjellin jashtëzakonisht përfitime për shtetin dhe për qytetarët. Politikat destruktive, grindja me fqinjët, ekono(MEDIAL)e prishur dhe qytetarët e varfëruar janë një e kaluar me shkuarjen e VMRO-DPMNE-së në opozitë. Faktet konfirmojnë se LSDM-ja për dy vjet e gjysmë ka bërë më ...

Read More »

Sela: Zemra Mal, shqiptarët të etur për ndryshime (foto)

Aleanca për Shqiptarët po vazhdon takimet me qytetarët e secilës njësi në Maqedoni. Nga kjo parti thonë se Takimi në fshatrat e Sarajit dhe rrethinë ishte shumë frytdhënës sepse nga afër u njoftuam me problemet e qytetarëve nga afër. ”Fshati Gërçec, Komuna e Sarajit! Zemra MAL me qytetarë të etur për ndryshime! Faleminderit ”, është shprehur sonte Ziadin Sela. Përfaqësuesit ...

Read More »

Lloga: Pastrimi i Listës Zgjedhore mbetet problematika kryesore

Krenar Lloga ngre shqetësimin se pastrimi I Listës Zgjedhore mbetet ndër problemet kryesore. Sipas tij, shumë persona nuk gëzojnë të drejtën për të votuar sepse nuk kanë dokumente, ndërsa në shumë vendvotime vërehet edhe problem tjetër I njohur si “ personat fantom./Alsat KLIKO FOTOT Loading... KLIKO FOTOT Loading...

Read More »

Nebiu i kundërpërgjigjet Halimit: Nuk mund ti mashtroni më haraçinasit

Shkruan: Driton Nebiu Ziadin Sela përfaqëson shpresën e shqiptarëve. Shpresë, e cila është humbur nga përfaqësues politik që pozitën e dhuruar nga padronët e shfrytëzojnë për shërim kompleksesh. Politikanë të cilët, paratë e qytetarëve i përdorin për të blerë “ibrik çaji” e komuna mbetet pa rrymë, për të blerë qirinj me parfume e rrymën për objektin e komunës e marrin ...

Read More »

Humbi në kazino, tetovari pëson sulm në zemër

Një person i gjinisë mashkull në moshë të mesme ka pësuar infarkt pasi ka vënë një shumë të madhe parash në lojrat e fatit tek kazinoja Winer në Tetovë. Pas dështimit i njëjti ka humbur paratë dhe i ndikuar nga stresi ka humbur vetëdijen ku më pas menjëherë të punësuarit e kazinos e kanë lajmëruar ndihmën e shpejtë. Ndihma e ...

Read More »

Zekiri: “Funksionarët e BDI-së, çdo ditë e marrin në gojë emrin tim” (VIDEO)

Kodi zgjedhor, Ligji për gjuhët, hapja e pika kalimeve kufitare, janë disa nga temat për të cilat LSDM dhe BDI janë përplasur ditëve të fundit. Të fundit ishin ato mes nënkryetarit të LSDM-së Muhamed Zekiri dhe Zëvendëskryeministrit Bujar Osmani. Kreshnik Bekteshi, ai tha se Muhamed Zekiri është njeri pa vizion dhe se merret vetëm me facebook. “Tash unë nuk mund ...

Read More »

Fatkeqësi e rëndë në Çair, tri vajza të vogla lëndohen rëndë

Një fatkeqësi e rëndë ka ndodhur në Çair të Shkupit. Tri vajza të moshë dymbëdhjetvjeçare dhe trembëdhjetë janë lënduar keq nga goditja e një veture taksi. Dy vajzat e vogla me kocka të thyela dhe dëmtime tjera po trajtohen në klinikën e kirurgjisë së fëmijëve ndërsa njëra me lëndime më të lehta po mbahet vetëm për observim. Njëra nga të ...

Read More »

Krenar Lloga i ASH-së për koalicionimet me BESA dhe Alternativa: Nuk varet shumë nga ne, sa varet nga ata!

Krenar Lloga nga Aleanca për Shqiptarët ka folur në Alsat-M lidhur me koalicionimet me Lëvizjen BESA dhe Alternativën. Sipas tij, ASH është duke negociuar për formimin e bllokut parazgjedhor Aleanca, Besa, Alternativa. Lloga nënvizoi se epilogu i negociatave pritet së shpejti. “Me të dyja bashkë, nuk varet shumë nga ne sa varet nga ata. Por ne besojmë se do ta ...

Read More »

Aleanca e Haraçinës paralajmeron protesta,problem uji dhe mbeturinat

Haraçina pa ujë dhe e mbuluar nga mbeturinat, Komuna i vë dry kërkesave Si këshilltar komunal, përfaqësues i zgjedhur i popullit, e ndjej për obligim ligjor dhe moral që publikisht të reagoj dhe të shpreh revoltën e qytetarëve të Komunës Haraçinë për shumë çështje dhe probleme me të cilat po përballen Haraçinasit e për të cilat udhëheqësia lokale nuk po ...

Read More »

KLIKO FOTOT

Loading...