Home 10 Lajme 10 Rajon-Botë

Rajon-Botë

Vret njërin, i lëndon të tjerët në fund studenti qëllon veten

Një student në Rusi ka vrarë një studentë tjerë dhe më pas ka plagosur tre të tjerë në një kolegj profesional, ku në fund ka qëlluar edhe veten me armë. Hetuesit policorë thanë se studenti hapi zjarr me një pushkë të gjuetisë në kolegjin i cili ndodhet në qytetin Blagoveshchensk, rreth 5.600 km në lindje të Moskës afër kufirit të ...

Read More »

Erdogan ia kthen Trumpit letrën e dërguar në të cilën amerikani i kërkoi “të mos bëhet budalla”

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka thënë se ia ka thyer letrën që ia kishte dërguar Donald Trump, në të cilën i kishte kërkuar për të  mos u bërë “i ashpër” apo “budalla” me rastrin e nisjes së ofensivës në Siri. “Ajo letër i është ri-prezantuar Presidentit Trump këtë pasdite”, ka thënë Erdogan kur është pyetur në konferencën e ...

Read More »

Rrëfimi emocionues i familjarëve të Remzijes: 8 ditë nuk kishte ngrënë asgjë

Para 8 ditësh u raportua se një grua 59-vjeçare me emrin Remzije Mustafa ka humbur. Policia e Kosovës dhe shumë qytetarë gjatë këtyre ditëve kanë qenë të angazhuar për gjetjen e zonjës Mustafa. Kurse Policia e Kosovës ka bërë të ditur se Remzije Mustafa është gjetur mbrëmë e gjallë, në rrugën “Sali Nivica” në Prishtinë. Motra e Remzijes, Ismete Mustafa, ...

Read More »

“Më mirë i vdekur, se homoseksual”, babai vret djalin 14-vjeçar

Një baba 53-vjeçar është arrestuar në SHBA pasi dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri djalin e tij 14-vjeçar vetëm sepse ishte homoseksual. Gjithçka ndodhi pasi babai mësoi se i biri kishte një të dashur, gjë që ai nuk e pranonte dot. “Ai e urrente faktin që i biri ishte homoseksual”, thotë mamaja. “Për të ishte më mirë të kishte ...

Read More »

5 vjeçari merr dhuratë një Mercedes Benz nga Presidenti për një arsye që ju lë pa fjalë

Një pesë vjeçar ka fituar një veturë të tipit Mercedes Benz. Arsyeja? Ka arritur të realizojë 4,105 pompa. 5-veçari realizoi 4,105 pompa, duke vendosur rekord botëror! Megjithatë, 5-vjeçari Rahim Kuriev nuk e mori dot çmimin e rekordeve Guinness për shkak të moshës. Gjeniu 5-vjeç, njihet si “Schwarzenegger çeçen” dhe arriti suksesin e pazakontë në 2 orë e 25 minuta. I ...

Read More »

Raketat izraelite vrasin 26 palestinezë në Gaza

  Forcat izraelite kanë vrarë një komandant të lartë të xhihadit islam në një sulm ajror në shtëpinë e tij në qytetin e Gazës, duke krijuar kështu një spirale të re dhune. Menjëherë pas sulmit të martën në mëngjes që vrau Bahaa Abu al-Ata dhe gruan e tij, shumë raketa u lëshuan nga grupet palestineze në Rripin e Gazës të ...

Read More »

Vajza publikon video se si po dhunohet nga punëdhënësi i saj

Bëri video për të treguar se çka po përjeton Bëri video për të treguar se çka po përjeton Një vajzë po keqtrajtohet dhe po dhunohet seksualisht nga punëdhënësi i saj. Ajo punon në Arabinë Saudite. Përmes një video të cilën e postoi në rrjetet sociale pretendoi se prej 15 ditësh ndodhet e izoluar dhe pa ngrënë, madje tregon dhe shenjat ...

Read More »

MËSUESJA RRAHË BRUTALISHT ME GRUSHTA E SHQELMA NXËNËSEN

Një mësuese e cila dyshohet se ka goditur vazhdimisht me grushta në fytyrë një nxënëse, të cilin më pas e përplas me kokë për dysheme dhe e shkel, është arrestuar nga policia amerikane. Videoja amatore e publikuar në internet shfaq Tiffani Shadel Lankford, 32-vjeçe, duke sulmuar nxënësen 15-vjeçe të shkollës Lehman në Kyle të Teksasit, transmeton Telegrafi. Mësuesja e arrestuar ...

Read More »

Zaev pas Samitit të Ohrit: Qytetarët e rajonit do lëvizin me kartë identifikuese

13:19, 10 Nëntor 2019 Pas takimit të Samitit të Ohrit, që bëri bashkë kryeministrin Edi Rama, homologun e tij maqedonas Zoran Zaev dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, treshja në fjalë zhvilluan një konferencë për shtyp. Gjatë fjalës së tij, pak minuta më parë, kryeministri maqedonas deklaroi: “Të gjithë duhet te biem dakord se Ballkani po ndryshon. Plani parashikon lëvizjen ...

Read More »

Macron nuk përmbahet ndaj NATO-s, zemëron keq Angela Merkel

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka dhënë një intervistë për The Economist ka folur për NATO-n. Macron e ka quajtur NATO-n një “tru i vdekur” duke theksuar përkushtimin në rënie të SHBA-së. Macron tha se SHBA dështoi të konsolidonte përkushtimin e saj dhe rregullimin e Aleancës Transatlantike përpara se të nxirrnin forcat amerikane nga Siria veriore. Kancelarja gjermane Angela Merkel, ...

Read More »
Loading...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Like Faqen Informohu24.com