Home 10 Lajme 10 Shqipëri

Shqipëri

Edi Rama për Pacollin: T’i bëjmë një statujë afër Skëndërbeut

Kryeministri Edi Rama ishte mbrëmjen e sotme në Krujë dhe Thumanë, ku vizitoi familjet e prekura nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Gjatë kësaj vizite, Rama u shoqërua edhe nga zv.kryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli. Ndërsa po diskutonin me banorët e prekur nga tërmeti për gjetjen e zgjidhjeve për strehimin e tyre, Pacolli tha se mund të ndërtojë një pallat ...

Read More »

Tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje të forta në det

Një tërmet i fortë ka goditur brigjet e Adriatikut para pak minutash. Nga ajo që bëhet e ditur nga Qendra Evropiane për tërmetet, lëkundjet kanë qenë të fuqisë prej 3.7 ballë, shkruan lajmi.net. Tërmeti ka goditur në brigjet e Adriatikut, 54 kilometra larg Tiranës, dhe 32 kilometra larg Lezhës. Nuk dihet nëse lëkundjet janë ndjerë në zonat e bregdetit. KLIKO ...

Read More »

Komuna Qendër e Shkup do të ndajë 800 mijë denarë për Shqipërinë

Edhe komuna Qendër në SHkup do të përkujdeset për të ndihmuar shtetin shqiptar pas tërmetit që përfshiu zonën e bregdetit të Adriatikut. Këshilli i kësaj komune në seancën e ardhshme do të marrë vendimi për ndarjen e ndihmës financiare në vlerë prej 800 mijë denarëve apo rreth 14 mijë euro. Nga kjo komuna theksojnë se mjetet që pritet të ndahen ...

Read More »

Rama tregon planin e rindërtimit pas tërmetit: Duhet punëtorë nga jashtë, po hetohen 60 kompani ndërtimi

Ashtu siç ka ndodhur rëndom pas fatkeqësive natyrore, kryeministri shqiptar Edi Rama ka mbledhur qeverinë e tij në një mbledhje të jashtëzakonshme që në mëngjes. Fillimisht Rama tha se në Tiranë dhe Durrës është gati të fillojë procesi i meremetimeve, ku në Durrës janë 12 kompani të gatshme dhe presin lejen e autoriteteve. Shefi i ekzekutivit deklaroi se tashmë janë ...

Read More »

Pamje skandaloze, gruaja shqiptare ‘instrukton’ të birin sesi të vjedhë

Një ngjarje e paparecendentë ka ndodhur në Tiranë, para katër ditësh, e cila është regjistruar edhe në kamera. Në pamjet e siguruara nga Dosja.al, shihet se si një grua mëson të birin të vjedhë celularin që një prej klientëve kishte harruar në tavolinën pas saj. Ajo bën sikur flet në telefon, dhe kamerat e sigurisë së një lokali në zonën e Pazarit ...

Read More »

Ja sa shtëpitë do të ndërtohen në Laç nga Erdogani

“Në Laç do të fillojmë shemb*jen e atyre godinave, nuk kemi çfarë presim më. Të gjitha pallatet që vizitova unë, pallatet e revolucionit demokratik duhet të she*mben dhe të gjithë atyre duhet t’u bëjmë shtëpi të reja pa diskutim. Që të kemi edhe në Laç një lagje krejt të re të ndërtuar me parametra të tjerë në të gjithë atë ...

Read More »

Elvis Naçi tregon: 200 mijë euro dergon vajza shqiptare nga Anglia!

mami Elvis Naçi ka deklaruar sot në “Wake Up” se deri më tani fondacioni “Firdeus” ka grumbulluar 5.176.244 Euro në ndihmë të banorëve të prekur nga tërmeti. Shqiptarët nga e gjithë bota janë bërë bashkë për të ndërtuar nga e para banesat e shkatërruara. Me shumën e deritanishme mund të ndërtohen 260-270 shtëpi ose rreth 3 apo 4 pallate. Naçi ...

Read More »

Kërkonte GRUAN te kryeministri, vëllai dhe nipi iu mbytën në pus, fëmijët me probleme mendore….

I trembur, i paditur, i humbur mes ankthesh dhe njerezish të panjohur, Kastrioti kërkoi njeriun me të cilën ndan jetën, por të gjithë e qeshën. Qeshjen me Kastriot Gjonaj e nisën si funksionarët që ishin në krye të detyrës, por edhe qytetarët që e komentuan në rrjetet sociale, raporton newsbomb.al. Kastrioti ishte vertetë i trembur dhe mes një vendi që ...

Read More »

TËRMETI – SA PARA KA MBLEDHUR DERI MË TASH ELVIS NAÇI?

Elvis Naçi ka deklaruar sot në “Wake Up” se deri më tani fondacioni “Firdeus” ka grumbulluar mbi 5 milion Euro në ndihmë të banorëve të prekur nga tërmeti. “Me shumën e deritanishme”, tha ai “mund të ndërtohen 260-270 shtëpi ose rreth 3 apo 4 pallate”. Por Naçi theksoi se dëshiron që shifra të arrijë deri në 10 milion Euro dhe ...

Read More »

KLIKO FOTOT

Loading...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Like Faqen Informohu24.com