Home 10 Showbiz 10 Lifestyle

Lifestyle

A po shkojmë drejt Luftës së Tretë Botërore?

Loading... 10:30, 21 Shtator 2019 Nga Harry J. Kazianis “Fox News” Konflikti më vdekjeprurës në historinë njerëzore, nisi saktësisht 80 vjet më parë. Më 1 Shtator 1939, Gjermania naziste pushtoi Poloninë. Britania dhe Franca, i dolën në mbrojtje, dhe kësisoj papritmas kishte filluar Lufta e Dytë Botërore. Vlerësimet e vdekjeve në civilë dhe ushtarakë në atë luftë, shkojnë deri në ...

Read More »

Hailey tha se u ndje inferiore ndaj shoqeve Kendall dhe Gigi

Loading... 11:00, 16 Shtator 2019 Edhe Hailey Baldwin mund të ndihet e pasigurt kur është e rrethuar me supermodele. Kohët e fundit ka treguar hapur në lidhje me atë se si ndihej “inferiore” nga mikeve të saja modele si Kendall Jenner dhe Gigi e Bella Hadid. “Depërtimi im në industrinë e modelimit ka qenë i ngadaltë dhe mua më është ...

Read More »

Rahovecasi shkon dhe kthehet nga Shqipëria me biçikletë (FOTO)

Loading... 14:12, 9 Shtator 2019 I riu rahovecas, Ferat Durguti, këtë fundjavë kishte vendosur që ta kalonte pak më ndryshe se zakonisht. Ditën e diel e kishte rezervuar për udhëtimin e tij të parë drejt Valbonës së Shqipërisë, dhe atë jo me veturë komode, por me biçikletë. “Jam nisur rreth orës gjashtë të mëngjesit nga Rahoveci, ndërkaq në fund të ...

Read More »

“Comodita Home” edhe me një pikë të re në Shkodër (VIDEO)

Loading... 10:48, 20 Shtator 2019 “Comodita Home” ka hapur edhe një pikë të re në Shqipëri. Gazetarja Shqipe Berisha është ajo e cila sjell hapjen e dyqanit më të ri të “Comodita Home” në Shkodër. Ky është dyqani i dytë i tillë në Shkodër, njofton Klan Kosova. Për më shumë shikoni videon në vazhdim. Loading...

Read More »

Qepje të shkëlqyera për t’i kursyer rrobat tuaja (VIDEO)

Loading... 13:40, 20 Shtator 2019 Keni ndonjë veshje të preferuar dhe që fatkeqësisht e keni djegur apo shqyer në ndonjë pjesë? Mos u brengosni! Në videon e mëposhtme mund të mësoni se si t’i “shpëtoni” ato me vetëm disa truqe të lehta të qepjes. Për më tepër, veshja juaj do të duket edhe më e bukur se më parë! Great ...

Read More »

Ç’po ndodh me Instagramin? Vidhen sërish të dhënat e përdoruesve

Loading... 11:50, 8 Gusht 2019 Instagrami, që është në pronësi të Facebook, i dërgoi së fundmi një letër paralajmërimi kompanisë partnere të marketingut Hyp3r, me bazë në San Francisko, fill sapo u zbulua se grumbullonte të dhënat e përdorueve në mënyrë të parregullt. Siç u raportua nga Business Insider, Hyp3r përdorte mjete të ndryshme për të mbledhur të dhënat publike ...

Read More »

Çfarë arome ka pendesa, lumturia, suksesi dhe miqësia sipas parfumierit të Dior

Loading... 12:30, 20 Shtator 2019 Sipas studimeve shkencore, nga gjithë shqisat, hunda është më e sakta pasi mund të mbajë mend efektivisht çfarë arome mbante diçka dikur. Në rubrikën Scent Memories, The Cut pyet të intervistuarit mbi aromat që korrespondojnë me periudha të ndryshme kohore në jetët e tyre. The Cut pyeti parfumierin e Dior, François Demachy, krijuesi i Joy ...

Read More »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Like Faqen Informohu24.com