Home 10 Sport

Sport

Ozil “përplaset” me Arsenalin për fatin e ujgurëve në Kinë

Mesut Ozil, turko-gjermani i Arsenalit, postoi një status duke përcjellë shqetësimin për atë që po ndodh me muslimanë ujgurë në provincën Xinjiang të Kinës, por që nuk u përkrah nga klubi i tij. Ozil shkroi në rrjetet sociale se “se Kurani po digjet në Kinë, xhamitë janë të mbyllura, shkollat ​​teologjike dhe medreset janë të ndaluara. Mësuesit fetarë vriten një ...

Read More »

Atletico në zonën Champions, Morata e Saul ndëshkojnë Osasunan

Atletico e Madridit bëri detyrën me Osasunan në “Wanda Metropolitano”, duke fituar me rezultatin e pastër 2-0. Gjithsesi, referuar kronikës së ndeshjes kuptohet që nuk ishte një sukses i thjeshtë për “Los Colchoneros”, që deri 23 minuta para përfundimit të kohës së rregullt ndienin presionin e rezultatit, pasi rrjetet ishin ende të paprekura. Presioni i madh dhe i vazhdueshëm i ...

Read More »

Jahi Bushi, një goleador i ri te FC Shkupi

Futbolli vazhdon të mbetet një nga sportet më të popullarizuara jo vetëm në botë, por edhe në vendin tonë. Pothuajse nuk ka lagje apo vend që të rinjtë nuk luajnë futboll, kemi shumë shkolla të futbollit që po mundohen që përveç garimit në kampionatet përkatëse, të nxjerrin edhe talente të reja. Por kjo nuk është aspak e vështirë nëse flasim ...

Read More »

Sulmuan gjyqtarin, FSHF kërkon arrestimin e agresorëve, rrezikojnë 3 vite burg

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar me një qëndrim zyrtar pas dhunës së ushtruar ndaj gjyqtarit në ndeshjen e Kategorisë së Parë, Shkumbini-Dinamo 1-1. Duke kujtuar ndryshimet e fundit në Kodin Penal, FSHF thekson se dhunuesit në stadiume duhet të dënohen me 3 vite burg. Reagimi i FSHF-së: “Federata Shqiptare e Futbollit dënon me ashpërsi aktin vandal të dhunimit të ...

Read More »

Gattuso e nis me humbje, Hysaj – Dermaku në stol

Rino Gattuso merr një shuplakë të fortë që në ndeshjen debutuese në krye të Napolit. Pasuesi i Ancelottit e nisi ters përvojën e tij në krye të të kaltërve, duke u mposhtur 1-2 në “San Paolo” nga Parma, që i ndëshkoi vendasit skajet kohore të sfidës, fillimisht me Kulusevskin (4’), që përfitoi nga një gabim i Koulibaly, dhe në në ...

Read More »

(VIDEO) Milot Rashica shënon ndaj Bayernit të Mynihut

Një super gol i Milot Rashicës nuk i ka mjaftuar Verder Bremenit i cili sonte u mposht 6:1 nga Bayerni i Mynihut në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 15-të në Bundesligën Gjermane. Në minutën e 24-të sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës mori një top nga mesi i fushës dhe u nis i vetëm në kundërsulm dhe me një të ...

Read More »

Barcelona ndalet nga Sociedadi para El Clasicos ndaj Real Madridit

Barcelona ka lëshuar mundësi ideale në udhëtim te Real Sociedadi duke barazuar me rezultat 2-2 në takimin e vlefshëm për javën e 17-të në La Liga. Gjiganti katalunas ka dështuar të mbaj distancën prej tri pikëve ndaj rivalëve të urryer të Real Madridit, një javë para El Clasicos së parë të sezonit. Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me ...

Read More »

Për Watfordin mendon Salah, Liverpool “vrapon” drejt titullit kampion

Liverpooli bën mirë detyrat e shtëpisë përballë Watfordit, ku arriti të fitojë me rezultatin 2-0, falë një dopiete të shënuar nga sulmuesi egjiptian Muhamed Salah, që çoi topin në rrjetë një herë në çdo pjesë loje. Në “Anfield Road” Jurgen Klopp kishte vendosur të luajë me skemën 4-2-3-1, duke aktivizuar Shaqirin në krah të Mane e Salah, për të kompletuar ...

Read More »

(VIDEO) Bardhi i jep fitoren Levantes me një supergol

Levante ka rigjetur rrugën deri tek fitorja, ndërsa këtë e ka arritur falë një super goli të reprezentuesit të Maqedonisë së Veriut Enis Bardhit, njofton Shenja. Kur rezultati ishte 1:1, në minutën e 89-të Bardhi me një goditje nga jashta zonës së rrezikut çon topin në rrjetë për fitoren 2:1 të Levantes ndaj Granadës në transfertë. Për Levanten më herët ...

Read More »

Besir Alili nuk ndalet, i artë dhe më i miri në Moldavi

Kampioni i Europës në mundje për kadet, Besir Alili ka fituar medaljen e artë në turneun “Aleksa Der Zioro” të Moldavisë, pasi në finalen deri në kategorinë 55 kg mposhti mundësin nga Moldavia Konstantin Çirilov. Rrugëtimi i Alilit deri në finale nuk ishte i lehtë pasi eliminoi kundërshtarë shumë cilësorë, transmeton Shenja. Falë paraqitjeve pozitive, Alili u nderua nga ana ...

Read More »

KLIKO FOTOT

Loading...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Like Faqen Informohu24.com