Home 10 Sport 10 Fati Ismaili këput ligamentet, mbyll sezonin para kohe

Fati Ismaili këput ligamentet, mbyll sezonin para kohe

Please follow and like us:
Mbrojtësi i Fc Shkupit Fati Ismaili mbyll sezonin para kohe. Pas ekzaminimeve mjekësore është konstatuar se Ismaili ka këputur miniskusin dhe ligamentin e kryqëzuar të përparëm në gjurin e këmbës së majtë.
Ismaili ka kryer me sukses ndëhyrjen kirurgjikale gjatë ditë së sotme, teksa mbrojtësin tashmë e pret faza e rikuperimit. Sipas stafit mjekësor të klubit rikuperimi mund të zgjasë deri në 8 muaj, me çka Ismaili mbetet jashtë fushave deri në përfundim të sezonit 2019/2020-të. Kujtojmë që Ismaili u lëndua në ndeshjen ndaj Struga Trim Lumit e luajtur më nëntor, në kuadër të xhiros së 13-të ne elitën e futbollit vendor.
Loading...
Loading...
Loading...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Like Faqen Informohu24.com