Home 10 Lajme 10 Kosovë 10 Haziri: Po punojmë që në qeverinë LDK-LVV të mos ketë ‘bomba të kurdisura’

Haziri: Po punojmë që në qeverinë LDK-LVV të mos ketë ‘bomba të kurdisura’

Please follow and like us:
Lutfi Haziri i LDK-së po i hedh poshtë zërat që ka probleme në krijimin e koalicionit mes partisë së tij dhe VV-së.

Në Facebook ai shkroi se duhet të kemi durim meqë sipas tij ata po ndërtojnë një koalicion në mirëbesim dhe në mënyrë që të mos ketë “Bomba të kurdisura”.

KLIKO FOTOT

Loading...

Ky është postimi i tij i plotë:

Ne kemi punuar më shumë se dy vite për të ndërtuar kapitullin e bashkëpunimit dhe mirëkuptimit politik mes LDK’së dhe LVV’së. Keni durim. Po e ndërtojmë koalicionin në mirëbesim. Kjo ka me qenë marrëveshje përtej një mandati. Nuk ka të bëj me emrat e përveçëm, por me qartësime të pozitave dhe ndarje të drejtë e me vullnet të mirë, në mënyrë që në qeverinë LDK-LVV të mos ketë ‘bomba të kurdisura’”.

KLIKO FOTOT

Loading...

KLIKO FOTOT

Loading...

KLIKO FOTOT

Loading...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Like Faqen Informohu24.com