Home 10 Lajme 10 Shqipëri 10 Mersini dhe Zhuljeta! Pas tërmetit të moshuarit e sëmurë flenë me lopën

Mersini dhe Zhuljeta! Pas tërmetit të moshuarit e sëmurë flenë me lopën

Please follow and like us:

Mersin dhe Zhuljeta Koxhaj 65 vjeç dhe 57 vjeç, banorë të Thumanës, kanë arritur të shpëtojnë pa dëme shëndetësore nga tërmeti i 26 Nëntorit.

KLIKO FOTOT

Loading...

Një javë pas tërmetit, prindërit e tre fëmijëve që tashmë jetojnë të vetëm në Thumanë, nuk kanë ku të fusin kokën.

Banesa e tyre 1-katëshe ka pësuar dëmtime të shumta dhe ata tashmë janë të detyruar të jetojnë poshtë një tende me llamarina pranë gjësë së gjallë.

Zhuljeta, në një gjendje të rënduar pasi vuan nga epilepsia, apelon për ndihmë, për një çadër për të qëndruar ngrohtë.

Tvklan.al ka qenë në fshatin Thumanë dhe ka parë nga afër situatën e vështirë ku po qëndron çifti i bashkëshortëve.

Mersini thotë se gruaja e tij duhet të marrë patjetër ilaçet për epilepsinë.

“Unë e kam gruan me epilepsi dhe të dua ta çoj tek gocat në Korçë, nuk e çoj dot sepse do t’i marr ilaçe çdo muaj, sepse po s’i mora ilaç ajo mbaron”.

Zonja Zhuljeta Koxha tregon se ditën e tërmetit atë e ka kapur sëmundja dhe bashkëshorti e ka nxjerrë jashtë.

KLIKO FOTOT

Loading...

KLIKO FOTOT

Loading...

KLIKO FOTOT

Loading...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Like Faqen Informohu24.com