Home 10 Lajme 10 Kosovë 10 Rinumërohen 573 vendvotime, mbesin edhe 834

Rinumërohen 573 vendvotime, mbesin edhe 834

Please follow and like us:

8:31, 18 Nëntor 2019

KLIKO FOTOT

Loading...

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve gjatë ditës së diel janë rinumëruar gjithsej 140 vendvotime.

Këtë e ka bërë të ditur për klankosova.tv, Valmir Elezi, zëdhënës i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Sipas tij deri më tani janë rinumëruar 573 vendvotime.

” Në përgjithësi sipas të dhënave të deritashme, numri i vendvotimeve të rinumëruara është: 573 vendvotime apo rreth 41%. Kanë mbetur për rinumërim edhe 834 vendvotime”, tha ai.

Aktualisht Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke zbatuar vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për rinumërimin e mbi 1 mijë e 400 vendvotimeve, njofton Klan Kosova.

KLIKO FOTOT

Loading...

KLIKO FOTOT

Loading...

KLIKO FOTOT

Loading...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Like Faqen Informohu24.com