Home 10 Lajme 10 Kosovë 10 Veseli pëkrahet nga degët e partisë për të qëndruar në opozitë

Veseli pëkrahet nga degët e partisë për të qëndruar në opozitë

Please follow and like us:

15:49, 9 Tetor 2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot kryetarët e degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit.

Veseli gjatë këtij takimi ka vlerësuar lart angazhimet dhe performancën e degëve dhe aktivistëve që kontribuan në fushatë zgjedhore, njofton Klan Kosova.

Ai po ashtu ka falënderuar qytetarët për përkrahjen që i kanë dhënë PDK-së më 6 tetor.

Në këtë takim, kryetarët e degëve në mënyrë unanime mbështetën qëndrimin e tij që PDK-ja të jetë opozitë.

Me këtë rast të gjithë theksuan se me angazhimin e mirëfilltë, PDK-ja do të jetë opozitë e fuqishme.

“Procesi i reformave të brendeshme të partisë do të vazhdojë në mënyrë edhe më intensive nëpër të gjitha degët dhe nëndegët e Partisë Demokratike të Kosovës”, thuhet në deklaratë.

Loading...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Like Faqen Informohu24.com