Home 10 Author Archives: Admin

Author Archives: Admin

LDK-ja kundër Autostradës së Dukagjinit, Lekaj thotë se do të ndërtohet

10:28, 15 Dhjetor 2019 Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (LVV) janë shprehur kundër ndërtimit që Autostradës së Dukagjinit. Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, për Ekonomia Online, ka thënë se paratë e dedikuara për këtë autostradë, do të shkojnë në zgjerim të rrugëve dhe në projekte tjera, që sipas tij përfitojnë më shumë qytetarët e ...

Read More »

Ozil “përplaset” me Arsenalin për fatin e ujgurëve në Kinë

Mesut Ozil, turko-gjermani i Arsenalit, postoi një status duke përcjellë shqetësimin për atë që po ndodh me muslimanë ujgurë në provincën Xinjiang të Kinës, por që nuk u përkrah nga klubi i tij. Ozil shkroi në rrjetet sociale se “se Kurani po digjet në Kinë, xhamitë janë të mbyllura, shkollat ​​teologjike dhe medreset janë të ndaluara. Mësuesit fetarë vriten një ...

Read More »

Ja si të zhdukni puçrrat e kuqe të bezdisshme që shfaqen nën lëkurë

9:21, 15 Dhjetor 2019 Lëkura juaj mund të mos jetë e prirur të formojë akne, por kjo nuk do të thotë që jeni të paprekshëm ndaj puçrrave. Nëse këto të fundit janë hormonale shkaktohen nga faktorë të brendshëm biologjikë kryesisht, pikat e zeza apo të bardha, puçrrat nën lëkurë shfaqen kryesisht nga vatrat e baktereve, grumbullimit të lëkurave të vdekura ...

Read More »

Bisedimet LVV-LDK, ende s’ka takim të caktuar për sot

9:48, 15 Dhjetor 2019 Një takim i mundshëm mes LVV-së e LDK-së, ende nuk është paraparë të ndodhë sot. Kështu kanë bërë të ditur nga zyra për media e Vetëvendosjes, pas raportimeve se sot mund të ketë një takim tjetër mes këtyre dy subjekteve në përpjekje për të arritur marrëveshje për koalicion, njofton Klan Kosova. KLIKO FOTOT Loading... KLIKO FOTOT ...

Read More »

Atletico në zonën Champions, Morata e Saul ndëshkojnë Osasunan

Atletico e Madridit bëri detyrën me Osasunan në “Wanda Metropolitano”, duke fituar me rezultatin e pastër 2-0. Gjithsesi, referuar kronikës së ndeshjes kuptohet që nuk ishte një sukses i thjeshtë për “Los Colchoneros”, që deri 23 minuta para përfundimit të kohës së rregullt ndienin presionin e rezultatit, pasi rrjetet ishin ende të paprekura. Presioni i madh dhe i vazhdueshëm i ...

Read More »

Pasojat e ajrit të ndotur, 15 pacientë brenda muajit trajtohen në pulmologji

9:09, 15 Dhjetor 2019 Shahin Zeqiri ka dhjetë ditë që po qëndron i shtrirë në Klinikën e Pulmologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Problemi i tij shëndetësor me frymëmarrje, u përkeqësua edhe më shumë për shkak të ndotjes së ajrit. “Unë që 41 vjet kam probleme me frymëmarrje. Para 10 ditëve, kam dal me shëtit pak në Fushë Kosovë, ...

Read More »

Vetëvendosje akuzon LDK-në për barrikadim të procesit (VIDEO)

20:11, 14 Dhjetor 2019 Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa mblodhën organet e partisë në përpjekjen e tyre për koalicion. Pas mbajtjes së mbledhjes së Këshillit, Albulena haxhiu e Vetëvendosjes akuzoi LDK-në se po dëshiron të barrikadojë procesin dialogues, njofton Klan Kosova. Por këta të fundit e mohuan derisa u shpërfaqën disa fërkime mes Vjosa ...

Read More »

E nisën më 10 tetor, por koalicioni ende nuk u bë (VIDEO)

20:21, 14 Dhjetor 2019 Tentativat për arritjen e një koalicioni qeverisës mes dy partive që dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit filluan katër ditë pas kësaj date. Por çfarë thoshin më parë e çfarë ditëve të fundit VV dhe LDK mund ta shikoni përmes kësaj kronike të Drin Demirit me kronologjinë e negociatave. [embedded content] KLIKO FOTOT Loading... ...

Read More »

VV-LDK, s’ka marrëveshje as sot (VIDEO)

20:25, 14 Dhjetor 2019 Tri orë u ngujuan në Kuvend. Por, as kjo kohë nuk u mjaftoi Albin Kurtit e Isa Mustafës që të arrijnë marrëveshje koalicioni. Por, ata u pajtuan që të vazhdojnë takimet për të arritur dakordimin final, njofton Klan Kosova. Këtë informacion për medie dolën ta thonë shkurt Avdullah Hoti dhe Glauk Konjufca. Kronikë nga Besnik Tahiri ...

Read More »

KLIKO FOTOT

Loading...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Like Faqen Informohu24.com